امروز دوشنبه , 06 اسفند 1403

پاسخگویی شبانه روز (حتی ایام تعطیل)

دانلود فایل طرح درس ملی مفاهیم درس مدرسه هوشمند را در کتاب فارسی پایه چهارم

اهداف بر اساس تلفیقی از هدف نویسی برنامه درسی ملی و طبقه‌بندی جدید بلوم سطح هدف : وجود تعامل بین معلم و دانش آموزان در فراگیر

0 12.5k
لینک کوتاه https://parsfani.pdf-doc.ir/p/9919eab |

بسم الله الرحمن الرحیم

تعدادصفحات فایل 10

فرمت فایل بصورت word

شرح حال

اهداف مرحله ای :

دانش آموزان پس از پایان جلسه آموزشی به اهداف زیر دست می یابند :

آشنایی با ضرورت و کاربرد درس  مدرسه هوشمند فارسی پایه چهارم

آشنایی با مبانی و مضامین درس مدرسه هوشمند فارسی پایه چهارم

مهارت خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن

ادای احترام متقابل به دیگران و مشارکت در فرایند تدریس     

رئوس مطالب :

آشنا شدن با نقش و کاربرد درس مدرسه هوشمند فارسی پایه چهارم در زندگی روزمره-خوب گوش دادن و خوب صحبت کردن - آشنایی کامل دانش آموزان با مفهوم درس و  ایجاد تفکر و خلاقیت در فرایند یاد دهی  یادگیری

 

انتظارات از دانش آموزان در این درس

حیطه ها و اهداف

 

در مورد تنوع در جهان آفرینش تفکر کند و مهارتهای فرآیند تفکر را پیدا کند . 

تعقل

 

نسبت به مطالب بیان شده روحیه نقد پذیری و نقادی پیدا کند .

ایمان

 

مفاهیم و اهداف آموزشی درس را فراگرفته و آنها را تحلیل نماید.

علم

 

در مورد درس فرضیه سازی کرده و آن ها رد یا قبول کند . 

عمل

 

برای انجام اخلاق پسندیده از قبیل رعایت حقوق دیگران ، نظم در کلاس ، همکاری و تلاش کند و به دیگران نیز توصیه کند.

اخلاق

 

به سوالات مطرح شده پیرامون درس مدرسه هوشمند فارسی چهارم ابتدایی پاسخ گوست.

تعقل - علم

 

در پاسخگویی به سوالات و فعالیت های کلاسی فعال است.

علم - عمل

 

نسبت به مبانی اخلاقی و تربیتی در کنار آموزش علاقه مند می شود.

اخلاق

 

معلم کلاس را آماده کرده و به صورت یو شکل در می آورد و دانش آموزان را به چند گروه تقسیم می کند که بهتر بتواند با دانش آموزان ارتباط برقرار کرده و درس مدرسه هوشمند را تدریس نماید.

گروه‌بندی، مدل و ساختار کلاسی 

تلفیقی از پرسش و پاسخ ، بارش فکری ، نمایش اسلاید و نمایش پاورپوینت با موضوع  مدرسه هوشمند ، استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات

پیش بینی روش تدریس

کتاب درسی ، ویدیو پروژکشن ، رایانه ، ماژیک ، تخته ، کتاب کار ، گچ  ، دست سازه ، مداد ، پاکن 

وسایل آموزشی

روش تدریس

فعالیت دانش آموز(اندیشه ورزی ، دست ورزی ، خلاقیت توام با خودباوری ، خودیابی و خود ارزیابی)

فعالیت دبیر (ایجاد موقعیت یادگیری)

 

***

مطالعه کتاب ، ساخت دست سازه 

مطالعه کتاب ، تهیه پاورپوینت ، تدارک تکالیف ، تولید محتوای الکترونیکی

 

***

مطالعة درس قبلی

سلام و احوالپرسی-حضور و غیاب فعال - هر دانش آموز، حضور خود را با کلمه انگیزشی که دوست دارد اعلام می کند.توجه نسبت به حالات روحی و فیزیکی دانش آموزان- بررسی وضعیت کلاس به صورت کلی- برقراری رابطه عاطفی

 


12,500 تومان